رستوران های پل طبیعت

رستوران‌ها و کافه‌های پل طبیعت و پارک آب‌وآتش

امروز هم در مجله‌ پرومی قصد داریم به منطقه‌ی دوست داشتنی عباس‌آباد سری بزنیم. اگر با پرومی همراه بوده باشید می‌دانید که قبلا در مقاله‌های گذشته به طور مفصل درباره‌ی پل طبیعت صحبت کردیم. اما اگر کمی تیزتر باشید متوجه شده‌اید که درباره‌ی رستوران‌ها و کافه‌های پل طبیعت و اطراف آن حرفی به میان نیاوردیم. به همین دلیل، در این پست از مجله‌ی پرومی قصد داریم شما را با ایستگاه‌های خوراکی این منطقه آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا اگر قصد دارید آخر هفته‌ی خود را در پل طبیعت بگذرانید با اطلاعات کامل‌تر به اوقات فراغت خود بپردازید.

درباره‌ی پل طبیعت بخوانید

به طور کلی کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه را می‌توان به سه قسمت کلی تقسیم کرد. کافه‌ها و رستوران‌هایی که روی پل طبیعت هستند. کافه‌ها و رستوران‌هایی که در حدفاصل بوستان آب‌وآتش و پل راه‌ابریشم قرار دارند. و در آخر فود کورت راه چوبی.

اگر از شرق یعنی بوستان طالقانی( شامل متروی حقانی، پارکینگ طالقانی، باغ موزه‌ی دفاع مقدس) وارد پل طبیعت شوید به فود کورت پل طبیعت و اولین رستوران  پل طبیعت، از سمت شرق، به اسم کافه رستوران وی‌آی‌پی طبیعت می‌رسید. در این کافه رستوران صبحانه، نهار، شام و میان وعده می‌توانید سفارش دهید و در محلی دنج و زیبا مشغول به میل غذا شوید.

اگر کمی جلوتر بروید و به اواسط پل برسید به کافی شاپ میان در طبقه‌ی زیرین پل طبیعت برخورد خواهید کرد. از اسم این کافی‌شاپ پیداست که دقیقا در میان پل طبیعت قرار گرفته است! قهوه خوردن در این ارتفاع و برفراز اتوبان مدرس جذابیت خاص خودش را دارد که حتما باید آن را تجربه کنید.

بعد از آن و تقریبا در انتهای این پل عظیم دو هزار تنی، کافه رستوران ملل در طبقه‌ی پایینی پل به چشم می‌خورد.  غذا خوردن در این مکان زیبا با دیوارهای شیشه‌ای که به شما اجازه‌ی تماشای منظره‌ی سرسبز اتوبان مدرس و همچنین تماشای تهران را در هوای نسبتا آزاد از این ارتفاع از پل طبیعت می‌دهد خالی از لطف نیست و آرامش خاصی به شما می‌دهد. تجربه‌ی این فضا به شدت توصیه می‌شود.

رستوران ملل پل طبیعت

رستوران ملل پل طبیعت

اگر مسیر ورودی به این منطقه را پارک آب‌و‌آتش (اتوبان حقانی و خیابان‌های پشت پارک آب‌وآتش) قرار دهید این کافه‌ها و رستوران‌هایی که تا اینجا درباره‌ی آنها صحبت کردیم احتمالا اولین گزینه‌هایی نخواهند بود که با آن‌ها مواجه می‌شوید.

اگر از پل طبیعت خارج شویم و مسیر بوستان آب و آتش را به سمت گنبد مینا طی کنیم به تعداد زیادی کافی شاپ، رستوران و آبمیوه فروشی برخوارد خواهیم کرد؛ امیرشکلات، کافه ویونا، کافه اسکله و کلبه از جمله ایستگاه‌های شکمی این مسیر هستند. مسیری سنگ فرش شده مناسب پیاده روی و همچنین تعدادی نیمکت که به شما اجازه‌ی استراحت می‌دهند.

رستوران‌های راه چوبی

رستوران‌های راه چوبی

سپس به ابتدای پل راه ابریشم می‌رسیم. پلی کابلی که از روی اتوبان همت می‌گذرد و آن‌سوی این پل گنبد مینا خودنمایی می‌کند. اما دقیقا قبل از پل، در سمت راست، فود کورت معروف راه چوبی را خواهیم دید. همانطور که از اسمش پیداست فود کورت با تعداد زیادی رستوران در فضایی نسبتا باز که متریال اصلی آن از چوب است طراحی و اجرا شده است. اما این فضای باز بگونه‌ای طراحی شده و از سیستم‌های گرماشی‌‍‌ای استفاده شده است که  قابلیت استفاده در فصل سرد زمستان را نیز داراست. خانه‌ی گریل، رستوران هندی مدراس، رستوران پومودرو و پیتزا کاپری رستوران‌ها و فست فودهایی هستند که در مسیر فودکورت راه چوبی قرار دارند. در ابتدای این مسیر نیز کافه کرپ و کافه سوشال نیز خونمایی می‌کنند.

اگر به هر کدام از این کافه‌ها و رستوران‌های این منطقه رفته‌اید، نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پل طبیعت روی نقشه

 

کامنت خود را بگذارید