خواص شگفت انگیز نان جو

این روزها حرف از غذای سالم و رژیمی بیش از پیش درمیان مردم رواج پیدا کرده است. دلیل آن هم مشخص است. همه می‌دانیم که غذاهای فست فودی نه تنها ارزش غذایی بسیار پایینی داردند بلکه در بسیاری از موارد می‌توانند سلامت بدن ما را به خطر بیاندازند. مساله فقط غذای فست فودی نیست. هر نوع زیاده روی حتی در خوراک سالم نیز می‌تواند سلامت بدن را به خطر بیاندازد. به همین جهت نان جو به عنوان یکی از مواد غذایی سالم در میان مردم رواج پیدا کرده است. به هر سوپر مارکت و هایپر مارکتی که برویم قفسه‌ای به انواع نان‌های جو با برندهای مختلف اختصاص داده شده است. این نشان دهنده‌ی محبیوبیت نان جو و افزایش مصرف آن در بین مردم است. اگر شما هم نگران سلامتی خود هستید مطالعه‌ی این پست را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

جو چیست؟

جو یکی از غلات بسیار مفیدی است که دارای ارزش غذایی فراوانی می‌باشد و حتی می‌تواند به عنوان یک غذای کامل حساب شود. جو در کشورهای گوناگون جزو مواد غذایی پر مصرف به حساب می‌آید که با اشکال مختلف و طعمهای گوناگون عرضه می شود.

جو از نظر طب سنتی ایران سرد و خشک است و امروز در سه نوع مختلف در دسترس می‌باشد :

  1. جو پوست کنده که سبوس آن جدا نشده است.
  2. جو پوست کنده که پوست آن با مقدار کمی از سبوس آن گرفته شده است.
  3. جو سفید که پوست و سبوس آن کاملا گرفته شده است و بنام جو مرواریدی معروف است .

 

 

خواص نان جو چیست

 

نان جو و خواص آن

در تحقیقات علمی نشان داده شده است که نان جو از نظر بهداشتی و سلامتی از ارزش ویژه‌ای برخوردار است و از این جهت این نان مورد توجه بسیار از مردم قرار گرفته است.
سبوس موجود در نان جو دو برابر نان گندم است و در هر ۱۰۰ گرم نان جو حدود چهار گرم فیبر وجود دارد. مقادیر بالای این فیبر مقدار زیادی از آب بدن را جذب می کند، بنابراین لازم است همراه با مصرف آن، مایعات و آب فراوانی نوشیده شود. 
داشتن مقدار بالای فیبر در نان جو باعث شده که افراد دیابتی نیز آن را در برنامه‌ی غذایی خود بگنجانند. زیرا افراد دیابتی روزانه به ۲۰ تا ۳۰ گرم فیبر نیاز دارند. به همین بخش زیادی از فیبر مورد نیاز را می توان با نان جو و بقیه را با خوردن حبوبات و سبزی‌ها جبران کرد. همین ویژگی همین ویژگی مقدار زیاد فیبر باعث پاک سازی دیواره های معده و روده از ذرات آلوده می‌شود و از بیماری‌های دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند.

مهم ترین خاصیت های نان جو

نان جو کم نمک باعث جلوگیری از تولید چربی‌های زیان آور در خون، تنظیم فعالیت دستگاه گوارش، تعدیل فشار خون، تحریک انسولین سازی در بدن و کاهش قند خون، پاکسازی دیواره‌های معده و روده از ذرات آلوده کننده، مقابله با رشد تومور در بدن، جلوگیری از چاقی، حفظ شادابی و زیبایی پوست به علت وجود ویتامینهای گروه ب در آن و تقویت حافظه می‌شود. 
امروزه جو به دلیل تاثیری که در پیشگیری، کنترل و درمان بیماری های غیر واگیر دارد، به عنوان «اکسیر سلامت» نیز معروف شده است. کاربرد جو در تهیه سوپ و غذای تکمیلی کودکان نیز بسیار مفید است. 
 این نان به دلیل غنی بودن از ویتامین‌های گروه B به آرامش اعصاب نیز کمک زیادی می‌کند.

 

 

خواص نان جو چیست

خواص مهم دیگر نان جو

 کاهش کلسترول خون
جو باعث افزایش استکام استخوان کودکان می‌شود و نرمی استخوان آن‌ها را از بین می‎برد.
مصرف نان جو باعث به تاخیر افتادن سفید شدن مو می‌شود
 جو برای کم خونی مفید است.
 برای رفع منافذ باز پوست و زیباشدن آن آرد و را با آب خیار خمیر کرده به صورت ماسک روی صورت بگذارید.
 برای درمان زخم‎های بدخیم آرد جو را با زرده تخم‎مرغ مخلوط کرده روی زخم بمالید.
 برای رفع ورم پستان آرد جو را با سرکه خمیر نموده با روغن کرچک خمیر کنید به صورت ضماد بگذارید این ضماد برای ورم چشم و زیر گلو نیز مفید می‎باشد.
مداومت در خورن جو و نان آن باعث لاغری می‎شود.
 
 

کامنت خود را بگذارید